10 000 kilometrů pěšky jižní Amerikou

Foto: DK UnL
  •  

Deset tisíc kilometrů pěšky z kolumbijské Bogoty do Santiaga de Chile urazil na své 315 dní dlouhé cestě přes šest zemí Latinské Ameriky cestovatel a dobrodruh Jan Rendl. Stal se tak prvním Čechem, který kdy přešel jihoamerický kontinent.

A že toho během svých cest zažil. V Kolumbii mu na hlavu namířili brokovnici, v Ekvádoru bojoval se smečkami divokých psů a v Peru se pro změnu podíval do nelegálních zlatých dolů v nejvýše položeném městě na světě. V Bolívii prošel desítky vesnic s původním, chudým indiánským obyvatelstvem a stal se přímým účastníkem nepokojů na hořících barikádách. Následovaly stovky kilometrů pustinou Argentiny a Chile, často za přítomnosti tarantulí a jedovatých hadů, pak celou cestu zakončil a definitivně utnul až koronavirus.

Jan Rendl přináší syrový a realistický pohled na Jižní Ameriku. Chudoba, zbraně, slumy, koka a spousta nebezpečí. Zároveň však také neskutečná obětavost, lidskost a vřelá srdce místních na místech, kde by ji člověk absolutně neočekával. Vstupenky na tuto zajímavou přednášku, která se bude konat 25. října od 19:00 hodin v Domě kultury, je možné zakoupit tamtéž.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*