102 běžců předběhlo mrtvici a vyběhalo bezmála 21 tisíc

  •  

Desítky běžců „předběhlo mrtvici“ v rámci Charitativního běhu Nadačního fondu Čas je mozek. Pro malého Andrease Hladíka, kterého v šesti letech postihla mozková mrtvice, se parkem na Severní Terase proběhlo 102 účastníků. Díky velké podpoře se vyběhalo 20 600 korun.

Andrease Hladíka v šesti letech postihla mozková mrtvice s velmi těžkým průběhem. V nemocnici strávil přes půl roku dlouhou hospitalizací, kde se lékaři snažili snížit následky příhody.  Přes veškeré rehabilitace je ale stále odkázán na invalidní vozík a neobejde se bez nepřetržité pomoci maminky. „Ústečtí svými rychlými nohami pomohli vybrat téměř 21 tisíc korun, které letos ocení rodina malého bojovníka Andrease,“ řekla Štěpánka Loužecká, předsedkyně správní rady Nadačního fondu Čas je mozek. Vybraná částka pomůže rodině ulehčit jejich životní situaci a bude využita zejména na nákladnou potřebnou léčbu a další rehabilitaci.

Trasu dlouhou necelé 3 km mohli účastníci běhu v krásném prostředí parku zdolat chůzí nebo během. Tradiční charitativní běh s příhodným názvem Předběhněte mrtvici organizuje Česká společnost intervenční radiologie ČLS JEP a Nadační fond Čas je mozek pod záštitou města Ústí nad Labem.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*