AGC je po třinácté nejlepším zaměstnavatelem kraje

  •  

Potřinácté ovládla anketu o nejlepšího zaměstnavatele v Ústeckém kraji teplická sklárna AGC Flat Glass Czech.

Její sesterská AGC Automotive Czech z Chudeřic, výrobce automobilových skel, se umístila na 3. místě a zároveň nejvýše mezi firmami z automobilového průmyslu. Mezi teplické firmy se v soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku Ústeckého kraje vměstnala společnost Unipetrol.

„Vztah se zaměstnanci je pro nás klíčový. Pozici žádaného zaměstnavatele budujeme dlouhodobě a vyplácí se nám to. Je to vidět i dnes, v době, kdy téměř celý průmysl pociťuje nedostatek kvalifikovaných pracovníků. Být třináctkrát nejlepším zaměstnavatelem v kraji je skvělé ocenění. Věřím, že se i do budoucna budeme držet na špici,“ řekl Zdeněk Frelich, country manažer skupiny AGC v České republice.

Pořadí v anketě se určuje na základě speciální metodiky Saratoga společnosti PricewaterhouseCoopers. Jde o velmi komplexní hodnocení firem podle světových standardů. Výsledky vyhlásil ve čtvrtek v areálu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem Klub Zaměstnavatelů.

„Opětovné vítězství v této prestižní soutěži v rámci Ústeckého kraje je pro nás potvrzením, že máme laťku oblasti vztahu se zaměstnanci nastavenu ve srovnání s ostatními zaměstnavateli hodně vysoko. Udržování vysokého standardu ve vztahu vůči zaměstnancům je naší dlouhodobou firemní politikou, které se budeme i nadále držet,“ uvedl Libor Sehnal, manažer lidských zdrojů AGC Flat Glass Czech.

„V posledních několika málo letech jsme v Chudeřicích prošli překotným vývojem. Počet zaměstnanců vzrostl o 1000 na více než 2600. I přesto je péče o zaměstnance klíčovým faktorem pro naši úspěšnost. Zavádíme stále nové nástroje tak, abychom péči o zaměstnance ještě zlepšili. Ocenění od odborníků nám dává jistotu, že jdeme správným směrem,“ poznamenal Tomáš Brokeš, personální ředitel AGC Automotive Czech.

Ve 14 ročnících soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku Ústeckého kraje obsadila společnosti AGC Flat Glass Czech 13. první a jednou druhé místo. V celostátní soutěži to pak v historii soutěže bylo čtyřikrát první místo a v anketě Sodexo Zaměstnavatel desetiletí druhé místo. Jak AGC Flat Glass Czech, tak sesterská AGC Automotive Czech byly také oceněny jako nejžádanější zaměstnavatelé mezi studenty vysokých škol (The Most Desired Company) v Ústeckém kraji.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*