AGC znovu zapálil pec. Vzniklo 80 nových míst

  •  

Dvoumiliardová investice, která umožní rozšířit výrobu plochého skla pro automobilový průmysl v Teplicích, přinese 80 nových pracovních míst.

Po téměř dvouroční rekonstrukci společnost AGC Flat Glass Czech, která je opakovaně vyhlašována nejlepším zaměstnavatelem v Ústeckém kraji, opět zapálila v Řetenicích hořáky na výrobní lince R1.

„Rekonstrukce linky R1 nám umožní další zvýšení výroby plochého skla pro automobilový průmysl, po němž poptávka neustále roste. Tato investice patří v současné době k jedné z největších v rámci skupiny AGC. Jsme hrdí na to, že se uskutečnila právě v České republice a konkrétně v Teplicích,“ řekl Pavel Šedlbauer, předseda představenstva AGC Flat Glass Czech a viceprezident AGC Flat Glass Europe. Kapacita linky je 500 tun skla denně.

Zrekonstruovaná linka, která je jednou ze tří v závodě v Řetenicích, bude jedním z nejmodernějších zařízení svého druhu ve sklářském odvětví. „Dojde ke snížení energetické náročnosti výroby skla a také k významnému snížení emisí oxidů uhlíku, dusíku, síry a prachových částic,“ dodal ředitel závodu v Řetenicích Jiří Jangl. Investici do úsporných technologií podpořila také Evropská unie z fondů LIFE+ a SILC. Dotace například umožnila instalovat zařízení na využití zbytkového tepla pro ohřev plynů pro vytápění sklářské vany.

AGC Group investovala v Česku do svých závodů na výrobu skla už více než 20 miliard korun. V současné době probíhá například také rozšíření závodu AGC Automotive v Chudeřicích za více než 100 milionů korun.

AGC Flat Glass Czech
-ve svých kmenových závodech zaměstnává 984 zaměstnanců
-největší dceřiná společnost AGC Automotive Czech zaměstnává 1726 lidí
– mezi 100% vlastněné společnosti patří i Fotbalový klub Teplice a Střední technická škola AGC
– stabilně náleží mezi nejvyhledávanější zaměstnavatele v Česku
– pravidelně se umisťuje v první desítce nejlépe hodnocených společností v zemi a v roce 2010 a 2011 byla vyhlášena nejlepším zaměstnavatelem České republiky

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*