Akce „Pojď hrát hokej“ přilákala malé hokejisty

  •  

Na ústeckém zimním stadionu konala podruhé akce „Pojď hrát hokej“. Tuto akci zaštiťuje Český svaz ledního hokeje v rámci projektu „Týden hokeje“, který se koná po celé České republice. V Ústí nad Labem se toto pondělí na ledě sešlo celkem 40 malých účastníků.

Děti i rodiče čekal rozdílný program. Prezentace s trenéry čekala rodiče, zde se dozvěděli veškeré potřebné informace pro začínající hokejisty a mohli se případně na cokoliv zeptat. Děti se odebraly s trenéry na „rozcvičku“, kde si vyzkoušely střelbu na branku, soutěže, závody a další hry.

Po absolvování tohoto programu se děti s pomocí rodičů připravily na hlavní část programu na ledě. Děti si postupně vyzkoušely základy bruslení, projíždění slalomu nebo střelbu na branku a brankáře. Vše probíhalo zábavnou formou a děti byly vtaženy do děje tréninku. V jedné třetině hřiště se také konal ukázkový trénink minihokeje. Zde byly k vidění hokejové dovednosti hráčů z 2. a 3. třídy, kteří se už hokeji věnují delší dobu.

„Myslím si, že se nám akce vydařila. Jsme rádi, že dorazilo tolik dětí, skoro o polovinu více než minulý rok. Na dětech bylo vidět, že je to na ledě baví a to je asi to nejdůležitější. Věřím, že plno z nich přijde na tréninky hokejové základny a budou s hokejem pokračovat,“ zhodnotil akci šéftrenér základny Lukáš Zahradník.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*