Anděl rozsvítil ústecký vánoční strom

  •  

Sváteční atmosféra zavládla poslední listopadovou neděli na Lidickém námětí v centru Ústí. Ve městě se tradičně rozsvěcel vánoční strom, letos se zpěvačkou Annou Slováčkovou, Danielem Hůlkou a sborem.

Program na náměstí probíhal již od odpoledne. Ještě před Danem Hůlkou vystoupila Anička Slováčková a Ústecký dětský sbor UJEP. Nechyběly stánky s občerstvením, jmelím a vánočními suvenýry.

„Přílet malého andělíčka v nedělní podvečer ukončil napjaté očekávání stovek Ústečanů, kdy už se rozsvítí vánoční strom a celá sváteční výzdoba. Malým i velkým divákům stačilo počítat od deseti dolů a postupně se rozsvěcovala světélka na stromě i v okolí. A do toho ohňostroj a do ohňostroje zpěv Dana Hůlky. Zaplněné náměstí jásalo a nadšeně tleskalo,“ popisuje Romana Macová, mluvčí ústeckého magistrátu.

K dobré náladě všem popřála primátorka Věra Nechybová: „Přeji vám všem krásný advent, nádherné svátky a vše nejlepší v novém roce 2018,“ uvedla primátorka. Vánočnímu stromu také požehnal ústecký arciděkan Miroslav Šimáček.

Po celé období adventu budou probíhat akce na Lidickém a na Kostelním náměstí. Každý den bude jinak tematicky zaměřen, proběhnou dny pro školy, divadelní představení, rockové, folkové či country Vánoce, dny pro seniory. Na Mikulášskou nadílku bude velkým lákadlem průvod čertů ve stylu krampus, chybět nebude ani akce Rozsviťme Ústí. V rámci adventu proběhne zdobení perníčků a ozdob.

V neděli 3. prosince vystoupí Petra Černocká s Jiřím Pracným, další víkend se v Ústí představí Sabina Křováková s kapelou. Víkend před Vánocemi potěší návštěvníky Marian Vojtko nebo Karel Bláha. Celé Ústecké Vánoce vyvrcholí 23. prosince, kdy zapívá Bohuš Matuš a Natálka Grossová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*