Ani pizzu si sem neobjednáte. Do Mojžíře vám ji nepřivezou

Foto: pixabay
  •  

Nezajíždí sem přímý trolejbus, bojí se sem jezdit někteří taxikáři a teď už dokonce i dovozci jídla. „Už nám došla trpělivost a rozhodli jsme se absolutně vynechat toto místo z rozvozové zóny,“ uvedla na svých sociálních sítích pizzerie Zebra, která po špatných zkušenostech jídlo vozila alespoň k zastávce autobusu, ale i tak musela řešit incidenty, kterých se dopouštěli někteří místní obyvatelé. „První incident kopání do vozu a vyhrožování násilím. Druhý incident i na zastávce.  Dobývání se řidičce do auta, rozkopnuté světlo u vozu, vyhrožování,“ stojí dále ve vyjádření pizzerie.

Restaurace se zároveň omluvila slušným zákazníků.“ Pár slušných zákazníků jsme tam měli a velice se jim omlouváme, ale i přesto vaše objednávky nebude možné vyřídit, ani je zadat do systému,“ vysvětluje pizzerie. Zároveň ve svém facebookovém příspěvku vyzvala město, aby s tím začalo něco dělat.

Kvůli nepřizpůsobivým cestujícím se už od konce července do Mojžíře změnila i městská doprava. Linka číslo 57 v úseku OD Květ – Mojžíř jezdí pod dohledem asistentů přepravy a městské policie, cestující bez platného dokladu se do vozu nedostanou. „V běžném provozu zcela odpadly útoky na řidiče, což bylo naší prioritou. Vozy už nemusí po každé směně procházet generálním úklidem a podařilo se eliminovat cestující bez platných jízdních dokladů,“ přibližuje výkonná ředitelka dopravního podniku Simona Mohacsi. Změna byla podle Mohacsi zcela nevyhnutelná. „Pokud bychom k této změně nepřistoupili, reálně hrozilo, že by Mojžíř zůstal bez obsluhy MHD úplně. Řidiči na původní lince už odmítali jezdit,“ dodala ředitelka. Trolejbusové linky číslo 51 a 58 tak budou nadále jezdit na sídliště Skalka, autobus číslo 57 mezi stanicemi OD Květ a Mojžíř.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*