Aquacentrum v Teplicích ožilo po více než dvou měsících

  •  

Ředitel teplického Aquacentra Michael Paraska se 15. května po tiskové konferenci vlády dozvěděl, že za deset dnů bude moci vodní areál otevřít. Od Asociace bazénů a saun ČR získal hygienické požadavky pro provozovatele a návštěvníky, které je nutné dodržovat.

Co tato přísná pravidla představují pro provoz Aquacentra?

Jde o vnitřní prostory, tudíž musí být zachovávány odstupy dva metry a nutnost nosit roušku. Omezili jsme kapacitu jednotlivých nabízených služeb, omezili provozní dobu, redukovali počet skříněk, počet sprch kvůli vzdálenostem, všude, kde je zapotřebí jsou umístěny zásobníky s dezinfekcí, omezen je i počet míst k sezení ve vestibulu. Dále jsme stanovili z řad našich zaměstnanců koordinátory pro jednotlivé úseky, aby byl dohled nad dodržováním pravidel.

V plném provozu je v areálu bez fitness 400 návštěvníků během jedné hodiny. Jaká je kapacita po zavedení omezení?

Kapacitu jsme v rámci omezení stanovili následovně, pro plavecký bazén maximálně 20 osob/hodina, pro Dětský svět kapacita maximálně 120 osob/hodina a pro hlavní saunu maximálně 12 osob/hodina.

To ale znamená, že budete mít omezené i tržby. Jak je to s provozní dobou a se vstupným?

Provozní dobu jsme upravili takto: Plavecký bazén je otevřen od 10:00 do 20:00, Dětský svět a sauna od 13:00 do 20:00, včetně víkendu. Výše vstupného zůstává platná dle ceníku, jen jsme informovali veřejnost prostřednictvím webových stránek a Facebooku, jaké konkrétní vstupné bude nabízeno. Na plaveckém bazénu bude vstupné pouze na 1 hodinu, aby se mohlo prostřídat co nejvíce plavců. Vstupné Dětský svět a do sauny budeme nabízet buď na 1, nebo 2 hodiny.

Budou v provozu všechny atrakce v Dětském světě?

Ne. Kvůli vzniku aerosolu nemůžeme provozovat všechny atrakce. V provozu bude tobogán, široká skluzavka, houpací jeskyně (maximálně dvě osoby). Takže plocha Dětského světa nebude plně využita. Pevně věřím, že se budou všechny pokyny Ministerstva zdravotnictví uvolňovat a že to nebude trvat dlouho.

Jak to bude s permanentkami?

Nikdo ze zákazníků o nic nepřijde, budeme všem zákazníkům prodlužovat platnost.

Vzkázal byste něco teplické veřejnosti?

Těšíme se na naše návštěvníky, i přes nastavená omezení. Byli jsme na otevření připraveni a čekali netrpělivě na termín znovuotevření. Mám k návštěvníkům zároveň prosbu, aby dodržovali pravidla, která stanovilo Ministerstvo zdravotnictví a která my musíme striktně dodržovat, abychom mohli provozovat naše služby. A také, aby sledovali naše webové stránky a facebookový profil kvůli aktuálním informacím


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*