Autobusy pro Ústecký kraj se vyrábějí v Polsku

  •  

Autobusy Solaris, vyrobené v polské Poznani a v počtu 31 kusů budou od ledna 2015 využívat cestující v Ústeckém kraji. Delegace si v Poznani prohlédla celý proces výroby vozidel pro dva z dopravců Dopravy Ústeckého kraje, společnosti Arriva Teplice a BusLine. Zástupci kraje měli možnost zhlédnout jak výrobu jednotlivých vozidel od počátečních fází svaření a ošetření skeletu, přes lakování a osazování komponentů až po výstupní kontrolu kvality vyráběných vozidel, tak již finální stav autobusů před dokončením. Následovalo setkání s ředitelem exportu Tomášem Wozniakem, který seznámil zástupce s historií společnosti a aktuálním výrobním programem.

„Návštěvou výrobců autobusů prověřujeme způsob zadání výroby jednotlivými dopravci, ověřujeme splnění zadávacích podmínek objednatele v praxi a ujišťujeme se, že vozidla budou připravena k nasazení do provozu včas od začátku roku 2015. Potvrzuje se, že kvalita výroby vozidel pro Ústecký kraj je vysoká a věřím, že cestující budou maximálně spokojeni,“ konstatoval radní Komínek.

Příjemným překvapením byl rozsah a vysoká kvalita práce výroby na všech 4 pracovištích, které se nacházejí v Poznani a okolí. Solaris nevyrábí jen autobusy a trolejbusy, ale i tramvaje. V počáteční fázi výroby jsou všechny druhy dopravních prostředků ve stejném závodě. Radní pro dopravu Jaroslav Komínek ocenil nejen samotnou kvalitu výroby, ale i sociální program s benefity pro zaměstnance, který tento významný zaměstnavatel v regionu Poznaň poskytuje. Solaris má zastoupení ve 28 zemích a Česká republika je třetím největším odběratelem.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*