Babu zamířila do Skotska

  •  

V pondělí opustila svoji domovskou zoo mladá samice medvěda malajského, která se zde v roce 2011 narodila. „Chov medvědů malajských je v naší zoo od roku 1987, kdy k nám přišla skupina těchto zvířat z Vietnamu. Některá z nich se následně dostala i do dalších zoo v republice,“ popisuje tisková mluvčí ústecké zoo Věra Vrabcová.

„Jak se ukázalo, odchovy tohoto druhu jsou poměrně vzácné. U nás se za dobu chovu narodila celkem čtyři mláďata,“ dodává Věra Vrabcová.

V pondělí 3. 12. ráno v zoo Babu uspali, následně ji naložili do bedny a po probuzení se vydala na dalekou cestu. V Edinburghu na ní čeká samec Rotana, který pochází z volné přírody a jeho věk je odhadován na 15 let.

„Dle sdělení našich zahraničních kolegů se Babu zhruba po 28 hodinách jízdy dostala do svého nového domova. Transport přečkala v pořádku a po vypuštění z transportní bedny se s chutí pustila do připraveného krmení. Jsme rádi, že se samice odchovaná v naší zoo zařadí do chovného programu, protože v Evropě je pouze 19 institucí, které tento druh chovají. Od roku 2011, kdy se Babu narodila, nebyl zaznamenán jediný odchov, až po dlouhých sedmi letech se narodilo jedno mládě opět u nás (samička Batu), jedno mládě v Tierparku Berlin a před půl rokem mládě v Zoo Chester,“ doplňuje ředitel zoo Roman Končel.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*