Babybox nové generace začal fungovat v Ústí

  •  

Vedle nemocniční lékárny v ústecké Masarykově nemocnici, byl nainstalován babybox nové generace, ten nahradil dosavadní, který byl umístěný od roku 2009 u vchodu do budovy C.

„Babybox nové generace je modernější, má dvoukřídlá dvířka, která se otvírají automaticky a po vložení miminka a aktivaci senzoru se samotná zavřou. Fotobuňky zabrání jakékoliv kolizi dítěte s dvířky. Vnitřní prostor je klimatizován a napojený mnohonásobně jištěnou signalizací na mobil stálé služby, řekl výrobce babyboxů nové generace Zdeněk Juřica.

Od října roku 2009 bylo do babyboxu v ústecké Masarykově nemocnici odloženo šest novorozenců. Tři chlapci a tři dívky.

O všechny odložené novorozence do ústeckého babyboxu pečují zdravotníci novorozeneckého oddělení. „Po převzetí novorozence, jeho prvotním vyšetření a ošetření, vždy zdravotní sestry vyrozumí sociální pracovnice, které rozhodnou, kam bude miminko dále umístěno,“ doplnila Lenka Nováková, vrchní sestra Novorozeneckého oddělení ústecké nemocnice.

Babyboxy jsou i v dalších čtyřech nemocnicích Krajské zdravotní. V Děčíně do něho byla odložena jedna dívka, v Teplicích dva chlapci, v Mostě čtyři děvčátka a v Chomutově jeden chlapec.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*