Baumrtová opět krajským sportovcem roku, Bytyqi čtvrtá

 •  

Posledních sedm let nepustila nikoho jiného na pomyslný trůn pro nejlepšího sportovce Ústeckého kraje Simona Baumrtová, plavecká hvězda z Chomutova. Tentokrát se však slavnostního večera v ústeckém divadle nemohla z důvodu nabitého programu zúčastnit. Přítomným v sále prostřednictvím obrazovky poděkovala s tím, že se již nyní připravuje na olympiádu v Tokiu v roce 2020. Cenu trenérovi Simony Baumrtové Jaroslavu Jezberovi předal hejtman kraje Oldřich Bubeníček.

„Jsem rád, že v regionu máme tak úspěšné sportovce, kteří kraj reprezentují nejen v tuzemsku, ale také na velkých zahraničních soutěžích, odkud pravidelně přivážejí cenné kovy,“ uvedl hejtman Bubeníček.

Mezi kolektivy vládli „černí andělé“ – házenkářky mosteckého Baníku. Cenu pro nejlepšího trenéra roku předal Romanu Eckertovi a Petru Thielovi (Ústecká akademie plaveckých sportů) náměstek hejtmana za oblast školství, mládež a tělovýchovu Petr Šmíd.

Poprvé na předávání dorazily i ty nejmladší sportovní naděje Ústeckého kraje, účastníci a medailisté Her VIII. zimní olympiády dětí a mládeže 2018. Na pódiu se v roli předávajících objevil například trojnásobný medailista-lyžař Marek Müller či sourozenci Sušičtí.

Slavnostním večerem v Severočeském divadle opery a baletu provázel moderátor Radek Šilhan. O zábavu se postaral Rudolf Janeček, nejrychlejší žonglér světa se zápisem v knize rekordů, artista Marcel Wolf či operní zpěvačka Ivana Oblištilová.

Další výsledky:

 1. Simona Baumrtová, plavání, Slávie Chomutov
 2. Vladimír Slanina, sjezd na divoké vodě, TJ Lokomotiva Žatec
 3. Adam Lacko, motorismus, Buggyra Roudnice
 4. Fabiana Bytyqi, box, SES Team Czech Rep.
 5. Adéla Citová, aerobic, Fitness klub Louny
 6. Markéta Jeřábková, házená, DHK Baník Most
 7. Jan Landa, HK FCC Město Lovosice
 8. Ondřej Bíro, malá kopaná, Gamblers Most
 9. Petr Bartůněk, plavání, Ústecká akademie plaveckých sportů, Ústí nad Labem
 10. Lucie Svěcená, plavání, Jazzmani Žatec

 •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*