Bazén v Městských lázních září novotou

Foto: Městské služby Ústí nad Labem
  •  

Po bezmála roce se dnes Ústečanům otevírá bazén v Městských lázních. Rekonstrukce vyšla na zhruba 6 milionů korun. Během oprav se stavbaři museli zaměřit na statiku, ale i na omítky a obklady, které ničila vlhkost.

„Před zahájením prací bylo nutné vyřešit statikem zjištěné těžké narušení nosné železobetonové konstrukce bazénové vany vyžadující sanační práce týkající se stropních desek, sloupů a průvlaků tak, aby bylo možné následně pokračovat na opravách,“ vysvětlila mluvčí lázní Alena Sejková.

Všude byla položena nová keramická dlažba, kromě vstupní chodby, kde byla ponechána stávající historická dlažba, která prošla důkladným očištěním. „Za zmínku taktéž stojí osazení nových atypických dveří, které byly navrženy ve stejném členění a prosklení jako původní historické,“ doplňuje Sejková.

Během oprav přestěrkovali dělníci bazén epoxidovou pryskyřicí, zároveň byl vyměněn systém vzduchotechniky a odvlhčování.

Bazén v Městských lázních slouží lidem od roku 1908. Ve všední dny především školkám, školám a kurzům. O víkendu pak bez omezení veřejnosti. Ceny vstupného pro veřejnost zůstávají ceny stejné. Hodina v bazénu vyjde dospělého na 70 korun, dvě hodiny na 90 korun. Mírně se zdraží vstupné pro organizace.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*