Během německého svátku kontrolovali strážníci kamiony v Předlicích

  •  

Státní svátky u našich německých sousedů znamenají především to, že řidiči kamionů v Ústí parkují, kde se dá, hlavně v Předlicích. Proto se strážníci městské policie zaměřili na dodržování dopravních předpisů právě v této oblasti.

„Cílem bylo zajistit bezpečnost a plynulost provozu s ohledem na očekávaný příval nákladních vozidel, které pravidelně využívají tuto lokalitu k povinnému stání. Hlídky upozorňovaly přijíždějící řidiče nákladních vozidel o aktuálním stavu volných parkovacích míst a s ohledem na bezpečnost a plynulost provozu je operativně směrovaly do blízkého Přestanova, kde je k tomuto účelu zřízeno velké záchytné parkoviště s dostačujícím sociálním zázemím,“ vysvětluje zástupce ředitele městské policie Jan Novotný.

Hlídky dohlížely i na dodržování pořádku řidičů už parkujících kamionů, na dodržování zákazu nabízení, poskytování a využívání sexuálních služeb, které je na území města zakázáno obecně závaznou vyhláškou. „Protože víme, že o svátcích je problém v této lokalitě větší, zaměřili jsme se mimo jiné i na prevenci v tomto období. Strážníci se snaží informovat o volných parkovacích místech v Přestanově, hlídají dodržování zákazu nabízení sexuálních služeb a hlavně bezpečí a pořádek,“ řekl ústecký primátor Petr Nedvědický.

Během kontrol bylo hlídkami odkloněno 117 kamionů a vykázány dvě osoby, podezřelé z nabízení a poskytování sexuálních služeb.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*