Během pandemie městu pomáhala řada firem i dobrovolníků

ilustr. obr.
  •  

Velkou vlnu solidarity během pandemie koronaviru od firem z regionu i od občanů, zaznamenalo i město Ústí nad Labem. Za veškerou pomoc jim osobně poděkoval primátor.

„Slovy nelze vyjádřit, jak velká a významná byla pomoc všech, kterým nebylo dění v našem městě lhostejné. Patří vám velký dík, jsem hrdý na to, jak jsme se ve městě semkli a pomáhali si,“ řekl primátor Petr Nedvědický.

Pomoc město získalo od firem i dobrovolníků. Řada z nich se aktivně zapojila – například Čističi Ústí, Junák, Hasiči – Záchranáři, Via Europa, YMCA či Ústecká Rouška.

Prostřednictvím informační linky magistrátu byli dobrovolníci nápomocni ohroženým skupinám obyvatel, zajišťovali pro ně například nákup potravin, vyzvednutí léků nebo venčení pejsků. Postupně bylo dodáno nebo ušito několik desítek tisíc roušek, které šily školy a další městské organizace, ale i dobrovolníci. Velká pomoc přišla od Spolchemie a Lovochemie, které městu věnovaly prostředky na dezinfekci.

„Mezi dary se objevila termokamera, inzertní plochy na zastávkách MHD nebo nápoje a instantní polévky od Tamdy či nanolátka z UJEP jako účinná vložka do roušek. Rozvoz jídel do domovů pro seniory zajišťoval Globus,“ popisuje Romana Macová a dodává, že získané prostředky a služby byly hned distribuovány nebo využity při opatřeních proti koronaviru.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*