Benešák je jen pro chodce a osobáky,MHD musí jinudy

  •  

Spojení zbytku města se Střekovem, Benešův most, slouží od konce října už jen řidičům osobních aut a pěším. Hromadná doprava musí využívat Mariánský most. Z toho důvodu došlo ke zrušení zastávek a úpravě některý chlinek. Noční spoj linky číslo 42 z 27. na 28. října pojede jako poslední přes Benešův most a ukončí tím zde provoz linek hromadné dopravy.

Spoje linek číslo 9, 12, 13, 17, 27, 42 jedoucí na Střekov budou jezdit po objízdné trase přes Mariánský most. Zastávka Krajský soud v obou směrech bude zrušena a jako náhrada bude sloužit zastávka ZPA. U zastávky ZPA bude zrušeno „zastávka na znamení“. Zároveň bude u této zastávky obrácen směr obsluhy a jízdy spojů linek – ZPA (na straně Krajského soudu) bude sloužit pro linky jedoucí z centra dále do Brné, Svádova, na Kamenný Vrch a zastávka na straně u železniční tratě bude sloužit pro linky jedoucí na Mírové náměstí.

Linky MHD 2, 3, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 27, 41, 42 budou od 28. října nově zastavovat pouze u ostrůvku u hlavního vlakového nádraží. Zastávka u budovy hlavního vlakového nádraží bude sloužit pro ostatní dopravce.

Linka číslo 60 z Mírové bude ukončena na Mírovém náměstí.

Linka číslo 61 převezme plnou obsluhu lokality Předlice za zrušenou linku číslo 62. Na této lince proto dojde k celkové změně jízdního řádu. Vybrané spoje budou končit v zastávce Globus a o víkendech i v zastávce Mírové náměstí.

Linka číslo 62 je zrušena.

Od 28. října bude zřízena linka X od Divadla, přes Mírové náměstí na Karla IV. Tato linka převezme obsluhu trolejbusových linek číslo 60 a 62. Trasa linky: Divadlo – Revoluční (zpět) – Mírové náměstí (zastávka linek směr Krásné Březno) – ZPA – Kamenný Vrch škola – Kamenný Vrch – Poslední cesta – Novosedlické náměstí – V Zeleni – Šafaříkovo náměstí – Karla IV. Interval na této lince bude v ranních hodinách 15 minut, přes celý den 10 minut a večer pak 30 minut. O víkendu ráno a večer v intervalu 30 minut, v ostatní době 10 minut.

Dále dojde k úpravě jízdního řádu linky číslo 2, ve spoji 301 z Trmické nově v 5:15 hod., který bude ukončen v zastávce Divadlo. Spoj bude ihned pokračovat jako linka číslo 13 směr Svádov, cestující v tomto spoji bez vystupování budou přepraveni v trase k Hlavnímu nádraží.

U linky číslo 42 dojde k úpravě trasy tak, že ze zastávky Hlavní nádraží pojedou všechny spoje přímo do zastávky Kamenný Vrch škola a dále po trase (případně vybrané a označené spoje zajedou do Brné) přes zastávku Karla IV., Střekov nádraží a ZPA pojedou do zastávky Mírové náměstí a dále po trase jednotlivých spojů. Zároveň od této změny bude zaveden nový spoj s odjezdem od Divadla ve 23:05 hodin, který nahradí denně spoj zrušené linky číslo 60.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*