Běžte do Hraniřáře na filmové lahůdky

Veřejný sál Hraničář vstoupil do Asociace českých filmových kl. Už od příštího týdne nabízí svým naávštěvníkům speciální klubové kartičky, které poskytují slevu na vybranéfilmové projekce ve velkém sále Hraničáře.Za zvýhodněné vstupné si tak mohou členové vychutnat dokument Nick Cave: 20 000 dní na Zemi, který se promítá v úterý 24. března od 19.30 hodin, nebo zrestaurovaný film Milenky starého kriminálníka v živém hudebním doprovodu uskupení Neuvěřitelnov sobotu 28. března od 19.30 hodin.

„Členství v Asociaci českých filmových klubů napomůže budování komunity filmových fanoušků v Ústí. S klubovou kartičkou získají zvýhodněné vstupné nejen na filmy v Hraničáři, ale také na projekce v dalších filmových klubech po celé České republice, i na akcích typuLetní filmová škola v Uherském Hradišti,“upřesňuje Ondřej Klein, programový ředitel Veřejného sálu Hraničář, a přitom dodává, že klubové kartičky AČFKjsou k dostání přímo na pokladně Hraničáře.

Zvýhodněné členské vstupné se vztahuje na projekce Hraničáře už od příštíhotýdne. V úterý 24. března od 19.30 je na programu už téměř kultovní snímek Nick Cave: 20 000 dní na Zemi. Důmyslná óda na lidskou tvořivost v hlavní roli s hudebníkem a kulturní ikonou Nickem Cavem. Záznam dvaceti čtyř hodin po boku Cavea přibližuje jeho tvorbu, vztah k ženám a je jakousi bilancí umělcova života. Film se stal celovečerním režisérským debutem vizuálních umělců IainaForsytha a Jane Pollardové, který navazuje na sedmiletou intenzivní spolupráci s Nickem Cavem.

Nejen pamětníky upoutá víkendová nabídka Hraničáře. V sobotu 28. března od 19.30 ožije na filmovém plátně Vlasta Burián ve filmu Milenky starého kriminálníka. Další výraznou postavou této bláznivé komedie je Anny Ondráková, pozdější filmová hvězda evropského formátu. K unikátně restaurované filmové kopii zkomponovali nový hudební doprovod členové uskupení Neuvěřitelno, které film doprovázelo při premiérovém uvedení na MFF Karlovy Vary 2014.

 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*