Bohatý březnový program ve Vědecké knihovně UJEP

Foto: UJEP
  •  

Březen – to není jen první jarní měsíc, ale je to zároveň měsíc čtenářů. Vědecká knihovna UJEP si připravila mnoho zajímavých akcí, které můžete také pozorovat. První vlaštovkou bude ve středu 2. března od 10:00 hodin v počítačové studovně školení o elektronických informačních zdrojích pod vedením Jiřího Maška. Pro všechny, kteří se nemohou osobně zúčastnit, je termín online školení také ve středu 9. března od 14:00 hodin přes aplikaci MS Teams.

Následující den, ve čtvrtek 3. března od 10:00 hodin, opět v počítačové studovně VK, přidá Jiří Mašek neméně užitečné školení, a to na téma Jak správně používat citační manažer Citace PRO+. Pro online verzi školení je vyhrazen termín čtvrtek 10. března od 14:00 hodin v aplikaci MS Teams.

V pondělí 7. března od 14:00 hodin Denisa Vrábľová poradí jak na rešerše. První školení proběhne online v aplikaci MS Teams. Následující tři prezenční termíny se budou konat v počítačové studovně knihovny a jsou určeny hlavně pro praktická školení rešerší. K účasti na praktických lekcích je nutné se přihlásit na e-mail: denisa.vrablova@ujep.cz v termínech tří po sobě jdoucích čtvrtků: 17. března od 10:00 hodin, 24. března od 14:00 a 31. března od 14:00 hodin. Prezenční školení se vždy uskuteční v počítačové studovně VK.

K univerzitní knihovně už neodmyslitelně patří autorská čtení. V březnu bude hostit událost Česko-německého čtení Stanislava Struhara, rakouského spisovatele českého původu, kterou pořádá Rakouská knihovna ve spolupráci s katedrou germanistiky FF UJEP a Collegiem Bohemicem. Termín je středa 16. března od 17:00 hodin ve volném výběru Vědecké knihovny UJEP.

Tradičně se knihovna zapojí do akce Březen – měsíc čtenářů. V tomto roce bude hlavním tématem „udržitelnost“. Při této příležitosti připravila zajímavou přednášku ve spolupráci s Fakultou životního prostředí UJEP. Ve středu 23. března od 16:00 hodin uvede v počítačové studovně přednášku Miloslava Kolenatého Trvale udržitelný rozvoj?  Přednáška prozradí, co vše se dnes skrývá za pojmem „trvale udržitelný rozvoj“, jak daleko jsme na cestě k udržitelnosti, a podíváme se i na nové trendy, například „hnutí nerůstu“ nebo „teorie koblihy“.

Připomenutí 100 let od narození básníka Jana Skácela připomene univerzitní knihovna přednáškou Jan Skácel 100, ve středu 30. března od 16:00 hodin, v prostorách volného výběru VK. Přednášejícím bude Jiří Koten z katedry bohemistiky Pedagogické fakulty UJEP. Přednáška bude doplněna menší výstavou.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*