Březen je měsíc čtenářů. V univerzitní knihovně ale můžete i poslouchat nebo si hrát

  •  

Čtení je nedílnou součástí našich životů, rozvíjí fantazii, empatii a vzdělává nás. Je pro nás důležité, a proto si již od roku 1955 každoročně na čtení posvítí také březen Měsícem knihy. A Vědecká knihovna UJEP si i letos na tento měsíc připravila řadu zajímavých akcí.

Od 4. do 16. března se ve vstupní hale univerzitní knihovny uskuteční SWAP v knihovně – přines, vyměň, odnes. Pokud při jarním úklidu naleznete věci, které již nechcete a rádi byste je darovali někomu, komu udělají radost, přineste je právě tam.

V úterý 12. března si pro veřejnost knihovna, společně s Fakultou životního prostředí UJEP, připravila besedu s názvem Klima je příležitost, která propojuje měsíc čtenářů se Světovými dny lesů, vody a meteorologie. Od 17:00 h se návštěvníci osobně setkají s Petrem Danišem, autorem knihy Klima je příležitost, která byla Informačním centrem OSN v Praze a Učenou společností ČR v roce 2023 ohodnocena Čestnou cenou za komunikaci změny klimatu. Kdo přijde, bude si moci o knihu i zasoutěžit.

V úterý 19. března si na své přijdou kreativní duše. Od 16:00 h proběhne ve skupinové studovně knihovny workshop Japonská vazba pod vedením lektorky Anety Bendákové.

Klasicky, jako každý měsíc, proběhnou ve VK UJEP školení: Zpracování rešerše pro kvalifikační práci (20. 3. od 14:00 h), Elektronické informační zdroje na UJEP (EIZ) (25. 3. od 10:00 h), Citační manažer Citace PRO+ (27. 3. od 10:00 h)

Nechybí opět ani výstavy. V březnu si můžete v knihovně prohlédnout expozici Bedřich Smetana 200 připomínající dvousté výročí narození našeho světoznámého skladatele. Naleznete ji ve vitrínách volného výběru knihovny, doplněnou o vitrínu v přízemí zaměřenou na akci Rok české hudby 2024. Březen je také posledním měsícem, kdy má veřejnost možnost v knihovně zhlédnout výstavu České vědkyně a jejich přínosy nejen české vědě, která se nachází v jejím volném výběru.

V průběhu března tak nemusíte chodit do univerzitní knihovny jenom za čtením. Vědecká knihovna UJEP je stále místem, kde si může každý vybrat z mnoha nabízených služeb. Kromě půjčování knih, které poskytují skvělý únik z reality do světa fantazie, půjčuje knihovna také deky. Zejména v době, kdy se zima ještě drží, je příjemné se do nich moci zabalit. U výpůjčního pultu je zase možné si vybrat z velkého množství deskových her, v lobby knihovny je k dispozici stolní fotbálek, a kdo chce poslouchat hudbu nebo podcasty, může si vypůjčit sluchátka nebo si zahrát ve volném výběru na piano.

Vědecká knihovna UJEP je otevřena od pondělí do čtvrtku od 8:00 do 20:00, v pátek od 8:00 do 17:00 a v soboru od 8:00 do 12:00 hodin.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*