Březen ve Vědecké knihovně UJEP

Foto: UJEP
  •  

Každoročně připravuje Vědecká knihovna UJEP s nástupem března hned několik akcí, které se těší na příchod jara a příjemně rozptylují ty poslední dny čekání na něj. Jsou poučné, zábavné a vždy plné zajímavých podnětů. Posuďte sami a zajděte se podívat!

První březnová událost rozšiřuje obzory akademického vědění seminářem Akademické odborné databáze na UJEP. Při studiu i psaní odborných prací tyto informace pedagogové i studenti víc než ocení. Seminář se koná v pondělí 9. března v počítačové studovně VK UJEP, a to hned dvakrát – v 11:00 a 15:00.

Další akce již návštěvníkům zavoní cestováním. Anna Dlouhá se vypravila sama na Mallorku… a bude o tom vyprávět. Její přednáška se uskuteční v úterý 10. března od 16:30 taktéž v počítačové studovně.

Den na to, ve středu 11. března, knihovna nabídne další odbornou akci. Seminář Citujte snadno – Základy práce s citačním manažerem svým posluchačům v budoucnu ušetří spoustu času. Uskuteční se opět od 11:00 a 15:00 v počítačové studovně.

Ve čtvrtek 12. března Vědecká knihovna UJEP přivítá váženou osobnost, profesora Petra Čorneje. V rámci PVK Filozofické fakulty UJEP zde představí svou knihu Jan Žižka: Život a doba husitského válečníka. Žádný milovník historie by si toto setkání neměl nechat ujít.

Kromě seminářů, přednášek a vyprávění nabízí univerzitní knihovna v březnu také netradiční workshop. Jak vytvořit koptskou vazbu bude v úterý 17. března od 15:00 učit příchozí Aneta Bendáková. Kde? Ve skupinové studovně. Účastníci workshopu si z něho odnesou nejen novou dovednost, ale i svůj výrobek.

Jako každý měsíc také březen v knihovně nabízí poutavé výstavy. Expozice ,,Z Krušných hor” absolventů kurzu Imprese pro pokročilé Univerzity třetího věku UJEP zde již od února zdobí volný výběr VK UJEP. Ve vstupní hale a v dalších oddílech volného výběru potom naleznete expozici věnovanou J. A. Komenskému (oslaví totiž 430. výročí narození) a dále výstavku na téma Den učitelů, který připadá na 28. března.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*