Bude nový rok ještě lepší?

Foto: Andrea Balejová
  •  

Uplynulý rok přinesl v zoo mnoho úspěšných odchovů, nové druhy zvířat, zajímavé projekty, realizace a také řadu navázaných cenných partnerství a spoluprací. Přestože návštěvnost v hlavní sezóně ovlivnily nepříznivé klimatické podmínky, konečná bilance návštěvnosti v loňském roce čítala přes 150 tisíc lidí, což je návštěvnost srovnatelná s rokem 2022.

„Minulý rok přinesl díky usilovné práci celého týmu naší zoo mnoho dobrého. Narodilo se bezmála 300 mláďat, přibyly nové druhy i expozice. Nové projekty vznikly i díky navázaným spolupracím s mnoha institucemi a rozvoj areálu by nebyl možný bez podpory Magistrátu města Ústí nad Labem, za kterou jsme velmi vděční. I v tomto roce budeme usilovně pracovat na ochraně přírody a zlepšování naší zoo. Začne realizace projektu Les gibonů a chystáme například průchozí expozici klokanů,“ řekla ředitelka zoo Ilona Pšenková.

Mezi významná mláďata roku 2023 patří například mládě velblouda dvouhrbého, mravenečníka čtyřprstého, zebry Hartmannové, klokana uru, lenochoda dvouprstého, kuandu obecného, vydry malé nebo tučňáka brýlového. Největší chloubou loňských přírůstků jsou však čtyři koťata geparda štíhlého. Zoo také rozšířila kolekci chovaných zvířat o 16 nových druhů, mezi ně patří například hrošík liberijský, koně Převalského, prasata visajanská nebo želvy mohutné.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*