Bytyqi: Další challenge splněna

  •  

Fabiána Bytyqi uhájila titul mistryně světa. Díky výhře 3:0 na body nad Anou Arrazolaovou z Mexika je ústecká boxerka i nadále držitelkou pásu mistryně světa v boxu organizace WBC v lehké minimuší váhové kategorii. A zůstává i po šestnáctém zápase neporažená.

Jak se po zápase cítíte?

Cítím se skvěle, hned po zápase mi bylo fajn, dokonce tak fajn, že bych si ho z fleku zopakovala. Samozřejmě jako po každém zápase cítím potlučené tělo, ale ten skvělý pocit z výhry ho absolutně převýší!

Bylo to jiné než na jaře? Jaká byla soupeřka?

Byl to úplně jiný typ než Mexičanka na jaře. Nejsložitější pro mě bylo, že boxovala v opačném postoji, což já úplně v lásce nemám. A bylo tam hodně věcí, nad kterými jsem se musela v ringu zamýšlet. Ale na druhou stranu to bylo fajn, že mě to přemýšlet nutilo. Boxovalo se mi mnohem lépe, věděla jsem, kdy co přesně udělám a konečně jsem někoho deset kol jen nenaháněla. Byla i silově tvrdší, než soupeřka na jaře, takže pro mě další challenge splněna 🙂

Zápas se odehrával v kladenské sportovní hale, nechyběli vám ústečtí fanoušci?

Měla jsem v Kladně i svou fanouškovskou základnu v podobě rodiny a blízkých přátel, ale jinak bylo kladenské publikum naprosto úžasné. Vytvořili skvělou atmosféru a hnali mě vpřed a to miluje snad každý boxer.

 

V dalším titulovém zápase večera porazil Marek Andrýsek 3:0 na body Stanislava Eschnera a získal pás českého šampiona v superstřední váhové kategorii. Vyhrát v prvním kole se podařilo v duelu těžké váhy Tomášovi Šálkovi, který porazil Sebastiana Hladuna z Polska.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*