Bývalou poslankyni policisté v kauze vítání občánků obvinili

  •  

Zuzanu Kailovou z ČSSD, bývalou poslankyni a náměstkyni primátora Ústí nad Labem policie obvinila. Případ se týká údajně předraženého ústeckého projektu Vítání občánků v letech 2012 a 2014. Tehdy ji sněmovna ke stíhání nevydala. Kailová však stíhání považuje za nesmyslné a chce se bránit.

„Pro trestný čin porušení povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci úřední osoby. Za uvedené jednání obviněné hrozí trest odnětí svobody až do výše deseti let,“ potvrdila obvinění pro Český rozhlas Sever policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Soud kvůli projektu Vítání občánků už nepravomocně odsoudil dva bývalé ústecké zastupitele z ČSSD, a to někdejšího primátora Víta Mandíka a bývalého radního Josefa Macíka. Podle obžaloby ovlivňovali výběr firmy, která by slavnostní vítání občánků pro město organizovala.  Tvrdí, že stojí za smlouvou se společností Darothore na vítání občánků v letech 2012 až 2014 za 5,2 milionu korun. Za rok 2012 pak firma podala vyúčtování za více než 1,7 milionu korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*