Bývalou ubytovnu město neprodalo

Foto: usti-nad-labem.cz
  •  

O bývalou ubytovnu v Čelakovského ulici v Krásném Březně projevila před časem zájem firma 2P Investmensts, která za ni městu nabídla 6,5 milionu korun. Dům chtěli majitelé firmy do dvou let zrekonstruovat a 32 bytů pronajímat.

Vedení města nabídku odmítlo, chce tu s pomocí státní dotace vybudovat byty zčásti pro seniory a zčásti pro zaměstnance města. Rekonstrukce by měla stát 32 milionů korun. Prodej v tuto chvíli nedoporučila ani majetková komise a příslušné odbory magistrátu. Budovu město v roce 2013 koupilo za 6 milionů korun.

Mluvčí magistrátu Romana Macová sdělila, že pokud by se plán města podařilo uskutečnit, vzniklo by tam 16 sociálních bytů pro seniory a 17 dostupných bytů určených pro lidi, kteří budou pracovat v městských organizacích nebo u městské policie. Pokud by město se žádostí neuspělo, dohodli se radní, že se k nabídce firmy 2P Investements vrátí.

Za projekt a dokumenty ke stavebnímu povolení rekonstrukce město už zaplatilo více než 600 tisíc korun. Místní chtějí nechat dům zbourat, ale to je až poslední možné řešení. Podle odhadu magistrátu by demolice stála více než 8,5 milionu korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*