Café Nobel na téma „Jsou letadla bezpečná?“

Foto: Pixabay.com
  •  

Je letecká doprava opravdu nejbezpečnějším druhem dopravy, jak se často říká? Každý teroristický útok vyvolá mezi cestujícími pochybnosti. Odborník na bezpečnost letecké dopravy Ota Hajzler o tom přijde povídat a diskutovat ve čtvrtek 10. listopadu do ústeckého Fokus kafe.

Letectví je prudce se rozvíjející oblastí dopravy a čím dál vyhledávanějším způsobem cestování. Právě proto se však letadla tu a tam stávají terčem teroristů. Ota Hajzler se ve své přednášce zaměří kromě samotné bezpečnosti letadel také na obecné vysvětlení terorismu a popis základních protiteroristických opatření. „Součástí přednášky bude
i ukázka zakázaných předmětů, které se nesmějí vnášet do letadel, a ukázka vybavení bezpečnostních sborů,“ upozorňuje koordinátor Café Nobel Frederik Velinský.

Ota Hajzler je doktorandem na Fakultě dopravní ČVUT v Praze. Dlouhodobě se zabývá problematikou letecké bezpečnosti a terorismu. Bezpečnostní problematika ho provází i mimo školní prostředí – jako manažer a instruktor výcvikového a vzdělávacího centra, které se zabývá bezpečnostní problematikou, získal zkušenosti v oblasti bezpečnosti i mimo civilní letectví. Současně pracuje jako zástupce vedoucího navigačního oddělení v letecké společnosti.

Přednáška začne v obvyklém čase – v 18:00 h. Místa si můžete rezervovat na adrese fokuskafe-usti@fokuslabe.cz. Další informace o Café Nobel naleznete na cafenobel.ujep.cz.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*