Časové kupony letos zmizí

  •  

Ústecký dopravní podnik pro své cestující připravil pro letošní rok novinku – elektronický odbavovací systém. Už v současné době jsou ve vozech kromě tradičních označníků jízdenek i přístroje nové.

V letošním roce úplně zmizí papírové časové kupóny. Nově přibude možnost zaplatit jízdné prostřednictvím platební karty. Další možností bude takzvaná peněženka na přívěsku s čipem, jaký se používá třeba pro odemykání vchodových dveří. Papírové jízdenky ale bude možné používat i dál.

Změny se budou zavádět postupně, první novinkou bude možnost platit jednotlivé jízdné. Testování s vybranou skupinou cestujících proběhne v únoru a ostrý provoz by mohl začít od března. Nejmodernější elektronický odbavovací systém si dopravní podnik města pronajme a cena za roční nájem a údržbu se odhaduje zhruba na 2,5 milionu korun.


  •  

8 komentářů on Časové kupony letos zmizí

  1. Takových peněz se vydá. Nejsem proti novinkám když mají smysl. Za mě bych byla radši kdyby Ústí nad Labem obnovilo autobusové nádraží. Je to pro ostudu že bývalé krajské město nemá vlastní autobusové nádraží. byla jsem nedávno v
    Pisku a ačkoliv je to město s 35 tisíc obyvatel mají krásné autobusové nádraží.

  2. Taky si myslím, že to je další nesmysl. Akorát jsem nepochopila, možnost platit prostřednictvím takzvané peněženky, to jako bude k čemu???? Takhle si zaplatím měsíční legitku a můžu jezdit do aleluja. To mi budou každou jízdu odečítat, takže se to v podstatě ani nevyplatí????

  3. Zlaté časové kupóny! Nějak si nedovedu představit si někde každou jízdu čipovat nebo tak něco, tím spíš pak nechápu jak bude probíhat kontrola revizorů nebo ti taky zmizí?

  4. To si zase někdo namastí kapsu !!!!! Budou mizet sta tisíce na nějaká peněžní konta (transparentní – jako vždy). Po čase se ukáže, že to nebyl dobrý nápad, ale to již budou vytunelovány všechny peníze – potom se vše zruší. Zase jedna velká zlodějina od DP.

  5. bezva – přívěšek od dveří do domu, přívěšek k docházkovému systému v zaměstnání, přívěšek do autobusu, přívěšek k nákupním vozíkům…Fakt už nevím kam s tím

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*