Část JIP v ústecké nemocnici uzavřel koronavirus

  •  

V Masarykově nemocnici v části jednotky intenzivní péče se objevil koronavirus. Nákaza se potvrdila u jednoho ze zaměstnanců. Krajští hygienici ve spolupráci s Krajskou zdravotní, pod níž Masarykova nemocnice patří, přijali karanténní opatření a zajistili testování pacientů a personálu.

„Můžeme potvrdit, že na Klinice anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny evidujeme zaměstnance z řad nelékařského personálu, u něhož byla při náhodném odběru zjištěna pozitivita na nový koronavirus SARS-CoV-2. Tento zaměstnanec neonemocněl COVID-19, je asymptomatický,“ vysvětluje Dana Vaculíková, hygienik Krajské zdravotní.

Dokud nebudou známy výsledky opakovaných testů, bude Jednotka intenzivní péče číslo 3 v karanténě.  „Po dobu trvání karantény jsou zde odkládány operace a pacienti jsou směřováni do jiných nemocnic Krajské zdravotní. Žádný pacient nemůže být na uvedenou jednotku intenzivní péče přijat, ani být z tohoto zdravotnického pracoviště přeložen. Po tuto dobu jsou v odpovídajícím rozsahu odkládány operace a pacienti mohou být směřováni do jiných nemocnic Krajské zdravotní. Situaci pečlivě monitorujeme,“ dodává Dana Vaculíková.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*