Čekání na Ježíška zkrátí trhy, koncerty a další akce

  •  

Centrum Ústí se svátečně rozsvítilo první adventní neděli. Vánoční stromy i celou městskou výzdobu rozsvítil po setmění ústecký primátor Petr Nedvědický a arciděkan Miroslav Šimáček.

Na všechny příchozí čekal zábavný program s řadou vánočních vystoupení. Podvečer vyvrcholil úžasnou kreací andělů ve výšce nad náměstím. Novinkou letošních Ústeckých Vánoc jsou vratné hrníčky z porcelánu či tvrzeného plastu.

Primátor Nedvědický popřál všem nejkrásnější vánoční svátky, klid a pohodu. „V novém roce 2019 ať se splní, vše co si přejeme, a ono to jistě půjde, když se o to, alespoň trochu přičiníme.“ Pan arciděkan Šimáček požehnal vánočnímu stromu a připomněl důležitou zásadu: „Vánoce se nedají koupit.“

Po celé období adventu budou probíhat akce na Lidickém a Kostelním náměstí. Uskuteční se dny pro školy, seniory, dny se sbory nebo Živý Betlém s Divadlem V Pytli.

Zvláštností letošních Ústeckých Vánoc jsou oslavy stoletého výročí republiky. V úterý 11. prosince na všechny čeká Slavnostní představení knihy „Kalendárium 1918“, chybět nebude dobová kuchyně, panoptikum pana Vávry, medvědář Eda, žonglér, staročeská kapela, soutěže pro děti nebo rekonstrukce dobových událostí.

Chybět nebude ani tradiční akce Rozsviťme Ústí 21. prosince od 16:30. Letošní, již 10. ročník, pomůže Terezce, Martínkovi, Andrejce, Leničce, Tobiáškovi a Vojtíškovi. Lampiony získáte příspěvkem minimálně 100 Kč do jedné z kasiček na akci.

Během předvánočních dnů se v Ústí představí Olga Lounová nebo Heidi Janků. Celé Ústecké Vánoce vyvrcholí 23. prosince, kdy zapívá Petr Kolář. Celý program najdete zde.

Vánoční stromy v Ústí nejsou jen na Lidickém a Mírovém náměstí. Vánoční strom svítí i v Neštěmicích v parku před radnicí, na Severní Terase uprostřed Centrálního parku a na Střekově, v parku naproti soudu, park Kramoly.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*