Celé léto strážníci šli po bezdomovcích

Na chování bezdomovců ke svému okolí se během léta soustředili ústečtí strážníci. Pokyn jim k tomu vydala primátorka Věra Nechybová, protože se jí v posledních měsících na stole hromadí stížnosti obyvatel města.

Strážníci se zaměřili na čistotu okolo popelnic a sběrných kontejnerů, na pohyb v zahrádkářských koloniích, kde tito lidé bez domova často zabírají opuštěné zahradní chatky bez svolení majitele. Hledali i provizorní příbytky například v parovodech, trafostanicích a kolektorech. „Dále se hlídky zaměřily na chování lidí bez domova v centru města, kde si na jejich chování stěžovali vedle občanů i místní prodejci, kteří upozorňovali na nepořádek, který bezdomovci po sobě zanechávají,“ uvedl zástupce ředitele strážníků Jan Novotný.

Během těchto akcí městská policie řešila 81 případů, kdy bezdomovci porušili zákon nebo některou z obecně závazných vyhlášek města. Většinou se jednalo o znečištění veřejného prostranství, kdy strážníci donutili bezdomovce nepořádek po sobě uklidit a z místa je pak vykázali. Druhým nejčastějším prohřeškem bylo pití alkoholu v místech, kde to obecně závazná vyhláška města zakazuje. I v těchto případech byli z místa vykázáni, a to i několikrát za den.  „Bohužel,  vykázání z místa je vůči těmto lidem jediný způsob sankce, který strážníci vůči bezdomovcům mohou použít, jelikož tito lidé jsou bez finančních prostředků, bez trvalého bydliště, ale i bez jakýchkoli dokladů,“ doplnil Novotný.

Díky těmto kontrolám se strážníkům podařilo snížit počet přestupků nejen v centru města, ale klesl i počet stížností na obtěžování kolemjdoucích těmito osobami na Klíši, Severní Terase a v zahrádkářských koloniích na území města.   Kontroly budou pokračovat i nadále.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*