Celostátní cena „Čtenář roku 2020“ putuje do Ústí

  •  

Ústecká učitelka Martina Brhelová vyhrála v celorepublikové soutěži „Čtenář roku 2020“. Čtenáři roku se v jednotlivých knihovnách i regionech volili už v březnu, ale na celkového vítěze jsme si museli kvůli pandemii počkat až doteď, kdy byl představen v rámci vyhlášení cen Magnesia Litera.

V roce 2020 hledaly české knihovny toho svého „nej čtenáře“ mezi učiteli. „Toto kritérium bylo zvoleno záměrně v roce, kdy si připomínáme 350 let od úmrtí učitele národů Jana Ámose Komenského,“ vysvětluje ředitelka Severočeské vědecké knihovny Jana Linhartová.

Vítězka Martina Brhelová, která je zkušenou pedagožkou a vede jednu z největších speciálních škol. Je nejen vášnivou čtenářkou ústecké Severočeské vědecké knihovny, ale i ženou s velkým srdcem a duší. Ocenění si zaslouží pro svou pomoc hendikepovaným dětem a jejich rodičům, svými vizemi pomáhá vytvářet novou cestu a posouvat na další úrovně nejen způsob vzdělávání, ale i možnosti knihoven a jejich služeb veřejnosti v ústeckém regionu, ale i v rámci celé České republiky.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*