Centrum je srdce a vizitka města, musí být čisté a přátelské

  •  

Lucie Gerychová (44) vede do komunálních voleb kandidátku Ústeckého fóra občanů (UFO) v centrálním městském obvodě. Chce, aby město a jeho centrum bylo čistým, bezpečným a příjemným domovem všech občanů. „Záleží mi na tom, abychom městu dali lepší tvář. Hlavně jde o čistotu a bezpečnost v centru a přilehlých částech Bukov, Klíše, Skřivánek a dalších,“ říká jednička obvodní kandidátky UFO.

Lucie přináší do volebního programu vizi rozšíření odpočinkových zón v centru, aby „srdce“ města bylo přátelské ke všem generacím jeho obyvatel a dobrou vizitkou pro návštěvníky krajské metropole. „Budu usilovat o to, aby ústecké děti měly bezpečnou cestu do školy, nejenom ty z centra a okolí, ale i z příměstských částí. Prioritou je vrátit výstavní části města Klíše schůdné chodníky a sjízdné komunikace a dohlédnout na účelnost a rychlost rekonstrukcí komunikací,“ dodává Lucie Gerychová.

Místem dětských her a dospívání rodilé Ústečanky byla střekovská strana Ústí nad Labem. Absolvovala gymnázium Jateční a Provozně ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity v Praze, kde získala inženýrský titul. Několik let Lucie pracovala jako manažerka cestovní kanceláře, ale s příchodem dcery Veroniky dala i svému profesnímu životu jiný směr. Pustila se do studia pedagogiky se specializací matematika a její aplikace a absolvovala i studium managementu pro ředitele škol.

Čtyři roky vyučovala anglický a německý jazyk a matematiku na základní škole a poté byla jmenována do funkce zástupkyně ředitele na základní škole Pod Vodojemem ve Všebořicích, kde působí již jedenáct let. Pedagogika ve spojení s ekonomikou je jejím zaměstnáním i koníčkem. Je aktivní lektorkou Národního pedagogického institutu a agentury Albiso v oboru ekonomika pro ředitele škol.

Lucie Gerychová je vdaná. Manžel Pavel je vedoucím lékařem perinatologického centra Gynekologicko-porodnické kliniky Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem a současně provozuje soukromou gynekologickou praxi. Lucie Gerychová má jednu dceru, Veroniku, která jde v jejích stopách. Studuje gymnázium Jateční a miluje matematiku. Navíc se ale na republikové úrovni věnuje parkurovému skákání a vlastnímu koni. „Plně ji v tom podporuji. Jezdím s ní na závody a rády chodíme s koněm do přírody,“ říká kandidátka na starostku obvodu, která volný čas věnuje lyžování, sportovní střelbě a procházkám v okolí města.

Členkou opozičního hnutí UFO je od jeho vzniku, oceňuje otevřenost, soudržnost a velké odborné zázemí, které standardní politické strany v Ústí nad Labem nemají. Hnutí zastupuje ve finančním výboru Magistrátu města Ústí nad Labem a v dozorčí radě akciové společnosti města Metropolnet.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*