Červen v knihovně ve znamení křtů i burzy knih

  •  

Hned dva knižní křty proběhnou v červnu v ústecké Severočeské vědecké knihovně. S pokračováním úspěšné publikace Zírej na ten kraj budete moci vyrazit na výlet do Homole u Panny. Křest autorského překladu německého románu Nežádoucí proběhne v historické Wolfrumově čítárně.

Toulky s knihovníky Ústeckým krajem nabídla loňská publikace Zírej na ten kraj, která obsahovala doporučená místa, kam vyrazit na výlet, od zaměstnanců knihovny. Pro velký úspěch prvního dílu knihovna přichystala jeho pokračování, kde jsou tentokrát k nalezení tipy od samotných čtenářů. Poplatný svému názvu, bude křest publikace lákat ven do kraje, a to v sobotu 18. června od 13:00 hodin do Hostince a Pensionu U Horáčků v obci Homole u Panny.

Kniha německého autora Oscara George Sieberta Nežádoucí zachycuje životní příběh filmaře a spisovatele, který se v ní jako „Čechoněmec“ vrací k tématům hrůz II. světové války, poválečného vztahu Čechů a Němců a následně i totalitního komunistického režimu. Zajímavostí je, že se jedná o autorský překlad. Siebert totiž před svou emigrací prožil část svého života na severu Čech a má úzké vazby k Ústí nad Labem. Křest za účasti autora i autogramiáda se uskuteční v pondělí 20. června ve Wolfrumově čítárně ve Velké Hradební 49.

V červnu se v knihovně ve všech třech hlavních budovách – Lidová část, Vědecká část a Depozitář uskuteční i oblíbená burza knih. Ve středu 8. června si tak od 10:00 do 17:00 hodin budou moci zájemci přijít vybrat ze stovek vyřazených knih, které si mohou pořídit za symbolické ceny. Na výběr bude kromě beletrie i naučná a dětská literatura.

V rámci dalšího doprovodného programu v ústecké knihovně proběhne do léta i 2. června přednáška o energii a udržitelném životě nebo o 15. června zvířecích pomocnících lidí. Dále jsou v plánu 16. června kurz přežití pro děti i 9. června tradiční Listování, tentokrát herečky Denisa Pfauserová a Petra Bučková budou listovat knihou A jak se vám líbím teď?. Pro manuálně zručné zájemce se chystá 16. června otevřené odpoledne v dílnách, kdy se mohou přijít seznámit s výbavou polytechnických dílen a odnést si hrníček s vlastním potiskem.

Jiří Poživil, Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*