Červen v univerzitní knihovně

Foto: UJEP
  •  

Léto je ve znamení dobrodružství, cest, odpočinku, dlouhých večerů a především dovolených a prázdnin. Ve Vědecké knihovně UJEP tak bude červnový program hlavně o výstavách. Tou nejdůležitější je velmi zdařilá výstava fotografií „Olga Havlová a Výbor dobré vůle“. Již dvanáctým rokem putuje po kulturních institucích v České republice a po celý červen bude k vidění právě v univerzitní knihovně.

„Třiatřicet fotografií umístěných na 26 plakátech zobrazuje počátky činnosti Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, setkávání paní Olgy s dětmi a dospělými se zdravotním postižením, ale také se spřízněnými osobnostmi, například s princeznou Dianou, hercem Alainem Delonem či španělskou princeznou Kristýnou,“ říká ředitel VK UJEP Mgr. Martin Pečiva.

Fotografie pořídili známí fotografové Ondřej Němec, Bohdan Holomíček, Přemysl Fialka, Gabriela Čapková, Zdeněk Chrapek a další.

Z předchozího měsíce stále ještě probíhá výstava ve vitrínkách, kterou knihovna věnovala připomenutí 50. sezóny Činoherního studia. Můžete ji navštívit  až do konce září. V prostorách volného výběru veřejnost do konce září nalezne také část výstavy plakátů z divadelních představení Činoherního studia.

Pro ty, kteří se chystají v létě cestovat, má univerzitní knihovna ve volném výběru k zapůjčení širokou nabídku turistických průvodců. Nabídnou cestovatelské tipy a rozšíří cestovatelské obzory. Pro letní měsíce zveřejnila Vědecká knihovna UJEP také nový letní „jízdní řád“ otevírací doby.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*