Česko šije roušky – Pajda taky

  •  

Pedagogická fakulta UJEP pomáhá v této nelehké době, jak může. Kromě vyhledávání dobrovolníků mezi studenty pro zajištění služeb potřebných seniorům i pracujícím rodičům přidala ještě poptávku po švadlenkách. Ačkoliv v současné době již roušky šije celé Česko, stále je jich nedostatek!

Pedagogická fakulta obdržela v posledních dnech mnoho žádostí z oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, ale také od zdravotníků z Prahy, o pomoc se šitím roušek pro zdravotnický personál.

Ve výzvě PFpomáhá – šití roušek oslovuje studenty i absolventy UJEP, aby pomohli s jejich výrobou. Největší zájem projevila ústecká neonatologie.

„Personál neonatologického oddělení potýká s absolutním nedostatkem ochranných pomůcek pro sebe i maminky novorozenců, které trpí, díky nemožnosti ochrany, odloučením od svých narozených potomků. Ačkoliv zdravotní sestry ve volných chvílích roušky samy vyrábějí, jejich pracovní vytížení jim nedovolí pokrýt potřebný objem,“ vysvětluje proděkan PF pro rozvoj a řízení kvality Ladislav Zilcher.

Jak akce organizačně probíhá?

U hlavní brány Pedagogické fakulty UJEP v ulici České mládeže 8 je umístěna poštovní schránka s nápisem PFpomáhá, kam může veřejnost roušky vkládat. Je tak zajištěno, že nedojde k přímému lidskému kontaktu. „Švadlenky“, které/kteří nemají možnost osobně roušky do schránky doručit, je mohou (hygienicky zabalené) zasílat na adresu: PFpomáhá, PF UJEP, České mládeže 8, 400 96 Ústí nad Labem.

„Pro studenty pedagogické fakulty máme navíc k dobru bonusovou motivaci. V rámci několika praktických předmětů jsme již změnili zápočtové požadavky a namísto jiných ručních činností umožňujeme za zápočet šití roušek,“ uvádí děkan pedagogické fakulty Jiří Škoda.

Pro ty, kteří roušek vyrobí opravdu hodně (10 a více), si fakulta také připravila i drobné dárky. Více na: https://www.pf.ujep.cz/cs/17393/pfpomaha-siti-rousek.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*