Chceme pokračovat a říkáme si o váš hlas

  •  

Ústecké fórum občanů si mě zvolilo za lídra komunálních voleb 2018. V UFO jsem našla pracovité a schopné lidi, kteří drží slovo, dá se jim věřit a opravdu se snaží pro město a jeho občany něco udělat.

Když jsem se v červnu 2015 stala primátorkou, věděla jsem, že musíme především stabilizovat městské finance. S obrovským úsilím jsme odvrátili placení hrozivých sankcí za zděděné projekty z minulých volebních období. Například Ústí málem mělo platit za IPRM mobilita sankci 76 milionů korun. Přesvědčili jsme monitorovací výbor ROP Severozápad a nakonec z toho byla jen symbolická desetitisícová pokuta. Dluh u Evropské investiční banky a Komerční banky, který jsme také zdědili od minulých městských vlád, jsme za tři roky snížili z 1,4 miliardy korun na 924 milionů.

Ústí konečně hospodaří s přebytkem. Ten se v posledních letech pohyboval od 268 do 384 milionů korun. Možná by někdo mohl namítnout, že šetříme, protože neinvestujeme. To je ale nesmysl. Investice, které letos v Ústí máme, jsou za více než 400 milionů korun. Připravuje se nebo probíhá řada projektových prací například na přepážkovém centru v budově magistrátu, přístavbě tělocvičny v ZŠ a MŠ Jitřní.

Ale pracuje se i na realizaci staveb, třeba na rekonstrukci bazénu pro maminky s dětmi v jeslích na Severní Terase. Za provozu rekonstruujeme letní kino, upravujeme Stadion mládeže nebo podchod na Kamenném vrchu. Do rekonstrukcí silnic a chodníků město investuje desítky milionů korun ročně. Ústečané si jistě všimli oprav inženýrských sítí, které probíhají v Moskevské nebo Pařížské a Velké Hradební ulici. Město na tyto práce navazuje rekonstrukcí povrchu vozovky a nové budou i chodníky. Na Mírovém náměstí se začne s postupným přespárováním nepohodlné dlažby. Opravená je Bělehradská a Štefánikova ulice, komunikace na Střekově i v Rabasově ulici. Výčet oprav silnic a chodníků by mohl být nekonečný a ještě delší je seznam projektů, které je třeba připravit a dotáhnout do konce. Z těch, které jsme prosadili, je to například zrušení poplatku za odpad pro všechny. Ústečany nebo vybavení vozů městské hromadné dopravy a zastávek v centru města free wifi, takže cestující se již mohou zdarma připojit k internetu.

K rozhodnutí nastoupit znovu do kolotoče předvolební kampaně a kandidovat na primátorku za Ústecké fórum občanů mě přivedli nejen moji spolupracovníci, ale zejména setkání se stovkami občanů. Probírám s nimi poměrně často jejich problémy a snažím se pomáhat. Překvapilo mě, že řada z nich samozřejmě počítá s tím, že budu ve funkci pokračovat, že se mohou i nadále obracet na někoho, komu věří. Nerada bych odcházela od rozdělané práce. Rozpracováno je toho ve městě opravdu hodně. Kdo chce a umí se koukat, nemůže to přehlédnout. My bychom rádi viděli Ústí nad Labem jako bohatou metropoli. Zda budeme mít možnost pokračovat, rozhodnete vy, vážení občané. Přeji vám k tomu šťastnou ruku.

Ing. Věra Nechybová, primátorka

Lídr kandidátky UFO do zastupitelstva města Ústí nad Labem (pr)


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*