Chci město, za které se nebudu stydět

  •  

Tímto heslem jde Petr Křivan do boje o post primátora města Ústí nad Labem. Jak sám říká: „Nechtěl jsem už nečinně přihlížet a kritizovat, ale aktivně se podílet na rozvoji rodného Ústí.“ Nyní vídáme na každém rohu hesla jako Ráno čisté město nebo Opravíme silnice a chodníky. Podle mě je čistota a kvalitní komunikace samozřejmým standardem. Jenže je to stejně jako ostatní problémy jenom obraz neschopnosti současného vedení města. Je to ostuda, že se o tom vůbec musíme bavit.

Za klíčové považuji rozvoj a ucelenou strategii města, které dlouhodobě stagnují. Radnice nevyužívá státní ani evropské dotační tituly. Nerozumím tomu, proč to v jiných srovnatelných městech jde, ale v Ústí je to problém. Ale nejenom tohle se musí v Ústí změnit. Cílem města má být vytvoření podmínek pro kvalitní život jeho občanů. Ti, kteří jsou slušní a pracují, mají mít právo na fungující město.

Mojí velkou inspirací je současná situace v Mostě. Před několika lety zde vyhrálo volby místní hnutí ProMOST v čele s Janem Paparegou, kterému v té době bylo 32 let. Mostečáci se tenkrát nebáli a vsadili na mladé lidi, kteří chtěli změnit obraz Mostu, a dnes je vidět, že se to vyplatilo. Když se to povedlo jinde, věřím, že to půjde i v Ústí. Změna je možná. Děkuji za Váš hlas, Petr Křivan


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*