Chybějící večerní spoj nebude, Ústí není prioritou

ilustr. foto
  •  

Ústečané a návštěvníci města nemají v současné době večerní spoj do Prahy a jen tak ho mít nebudou. Odpadlo poslední večerní spojení do Prahy po 22. hodině. Nyní posledním vlakem do Prahy je spoj, který odjíždí ve 21:16. Další vlak jede až druhý den ve 4:43 ráno.

Primátorka Věra Nechybová se spolu s rektorem UJEP Martinem Balejem obrátila na mistra dopravy Dana Ťoka, aby řešil náhradu zrušeného mezinárodního vlaku Metropol, který odjížděl ve 22.15 z Ústí nad Labem. Německé dráhy přesměrovaly vlak z Berlína přes Ústí nad Labem do Vídně a vedou ho nyní po německém území.

„Prioritou bylo zachovat nejdůležitější přepravní funkce vlaku. Mezi ně patří především noční spojení ve směru Bratislava a Budapešť a spojení mezi Prahou a Brnem,“ píše ve své odpovědi ministr Ťok. Jak dodal, ministerstvo výpadek tohoto spojení zohlednilo zavedením nedělního večerního spoje s odjezdem ve 22.06. Ministr zároveň argumentuje tím, že ani jiná krajská města nemají pozdní večerní spojení s Prahou, příkladem uvedl Plzeň s posledním vlakem ve 21.01, České Budějovice (20.55), Olomouc (20.13) a zmínil i prioritní Brno (20.38).

„Komplikované spojení mají také lidé z Liberce, Pardubic, Hradce Králové, Jihlavy, Ostravy a Zlína. Spojíme se s jejich vedením a vyzveme ke společnému postupu při řešení této opomíjené otázky. Alespoň z krajských měst by měli mít lidé večer možnost bez problémů dojet do Prahy,“ zdůraznil náměstek primátorky Jiří Madar.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*