Činoherák připravuje premiéru a plánuje letní sezónu

  •  

V Činoherním studiu hrát nemohou a ještě asi dlouho nebudou. Proto natáčí a streamují. Naposledy to byl záznam Konference ve Wannsee. Tuto nechvalně známou událost, na které se projednávalo konečné řešení židovské otázky, divadlo připomíná každoročně už od roku 2008.

Vždy ve formě inscenovaného čtení. „Ani letos jsme tradici neporušili, ale kvůli pandemickým opatřením jsme inscenaci Filipa Nuckollse a Vladimíra Čepka uvedli jako zvukový stream, který byl online pouze 20. ledna, tedy přesně 79 let od události u berlínského jezera Wannsee,“ uvádí za Činoherní studio Petr Kuneš a pokračuje: „Na konci ledna jsme streamovali ještě inscenaci Bratrstvo kočičí pracky. V průběhu února zveřejníme stream záznamu inscenace Antigona.

Jinak zkoušíme inscenaci Harila, ta by měla mít premiéru začátkem února, zatím se rozhodujeme, v jaké formě ji představíme divákům,“ vysvětluje. Ve stadiu plánování je podle Kuneše také letní sezóna, protože ta bude asi jediná možná. „Jsme připraveni hrát po celé léto a opět na různých místech Ústí a pod širým nebem.

Do konce této sezóny bychom měli ještě nazkoušet a odpremiérovat inscenace Najal jsem si vraha a Severočeský western. A velké úsilí už teď věnujeme přípravám na jubilejní 50. sezónu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*