Činoherák reprízuje Krásku z Leenane. A v pátek začíná Kult

  •  

Pro velký úspěch Krásky z Leenane zařadil Činoherák jejeí repríziu i na 15.října od 19:30 v Hraničáři. V tomto týdnu zároveň startuje festival Kult.

Černá komedie Kráska z Leenane, zasazena do prostředí irského venkova v 80. letech 20. století, vypráví příběh čtyřicetileté Maureen, která žije po boku své despotické matky. Ač ji hluboce nenávidí, nedokáže se od ní odpoutat. Nadějí na lepší život by mohlo být setkání s dávným přítelem. Jenže Maureen, matka i tento muž mají svá tajemství…dokážou se s nimi vypořádat?  Krásku z Leenane napsal Martin McDonagh jako svůj první dramatický počin v pouhých 26 letech. Hra sklidila celosvětový úspěch a dodnes je považována za autorův nejlepší text.

kraska-z-leenane__premiera_4639

Kult odstartuje vítěznou taneční inscenací

Trochu jiný kulturní zážitek nabídne první akce festivalu Kult. Představení Korekce zažije ústeckou premiéru 17. října v 19:00. Vítězná inscenace festivalu Česká taneční platforma 2014 volně navazuje na úspěšný projekt Naučená bezmocnost z roku 2013. VerTeDance patří již několik let k nejvýraznějším a nejúspěšnějším skupinám současného tance u nás. Má na kontě ocenění Taneční inscenace roku 2005 (Tichomluva) a Taneční inscenace roku 2012 (Kolik váží vaše touha?).

Vstupenky je možné zakoupit si na www.cinoherak-usti.cz nebo přímo na pokladně Hraničáře každý všední den od 14 do 18 hodin, a také od 18 do 20 hodin v případě večerního programu.


  •  

1 komentář u Činoherák reprízuje Krásku z Leenane. A v pátek začíná Kult

  1. I see you don’t monetize zitusti.cz, don’t waste your traffic, you can earn additional cash every month with
    new monetization method. This is the best adsense alternative for any
    type of website (they approve all websites), for more details simply search in gooogle:
    murgrabia’s tools

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*