Činoherák se připravuje na Velikonoce

  •  

V Činoherním studiu rozhodně nespí na vavřínech. Pilně zkouší a připravují nové hry. „Na našem webu navíc můžete zhlédnout řadu inscenací,“ uvádí Petr Kuneš ze studia.

Jak se perete se současnou situací?

Zkoušíme nové inscenace, natáčíme jejich záznamy, oprašujeme ty starší z repertoáru. Hostíme rozhlasový pořad, který ze studia pražského Divadla v Celetné vysílá v naší režii pravidelně každou sobotu po obědě. Připravujeme také podcast s měsíční periodicitou, který informuje o dění v divadle. Věnujeme se nahrávání záznamů inscenací, které pak ve formě online streamů uvádíme na divadelním YouTube profilu. Záznamy bývají volně dostupné pro omezený čas, ale diváci mají možnost koupí vstupenky podpořit divadlo.

 

Rozhodně se tedy nenudíte.

Rozhodně nespíme, normálně pracujeme, ale bohužel bez diváků. Před časem jsme finální zkouškou završili proces zkoušení nové inscenace Harila (aneb Čtyři z punku a pes). Premiérové představení jsme nahráli, teď se záznam střihá a finalizuje. Pokud bude jeho podoba vhodná do online prostředí, zveřejníme ho. Pokud uznáme, že by Harile stream neslušel, počkáme do lepších dnů a uvedeme ji klasicky v divadle. Brzy začneme zkoušet Pašijovou hru, kterou bychom rádi divákům představili v období Velikonoc. Bude volně navazovat na oblíbenou Vánoční hru. Pomalu se chystáme i na další pokračování Letní štace, opět bychom chtěli naše inscenace rozehrát na různých místech Ústí a pod širým nebem. Věříme, že se přes léto už situace uklidní, a když ne v divadle, tak venku bude možné hrát.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*