Činoherák v knihovně

  •  

Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem uvede v úterý 17. května od 19:00 ve spolupráci s Činoherním studiem divadelní představení Černá sanitka. Akce proběhne venku v prostorách hřiště nad Depozitářem knihovny.

Černá teenagerská komedie je dílem režiséra Adama Ernesta, který se inspiroval stejnojmennou knížkou folkloristy Petra Janečka pojednávající o populárních a strašidelných městských legendách. Hra je velmi netradiční nejen pojetím, ale i scénou. Ta se totiž skládá pouze z bílé dodávky, kdy se hraje přímo v ní nebo v jejím blízkém okolí.

„Chtěli jsme udělat představení s lehce hororovou tematikou, které by se zároveň hrálo venku. Proto vzniknul nápad jít cestou urban legends, které samy o sobě fungují na podobném principu jako vyprávění strašidelných historek na táboře. Během toho se člověk směje a dělá machra, ale když je pak sám a na storku si vzpomene, má peřinu až ke krku. Proto se mi sbírka, která podobných více či méně známých báchorek obsahuje cca 150, zdála jako super inspirační zdroj,“ dodává k netradiční inscenaci Adam Ernest.

Černá sanitka měla premiéru v loňském roce a hrála se například na parkovišti střekovského hradu nebo v Předlicích. Knihovna pro toto představení zvolila neobvyklé místo v podobě opuštěného hřiště nacházejícího se nad parkovištěm knihovního Depozitáře. Diváci se k němu dostanou nejlépe z ulice Na Schodech, kdy minou zahradu Českého rozhlasu a po pár dalších metrech se jim po levé straně otevře malé prostranství.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*