Činoherní studio by mělo dostat na provoz více než letos

Golem. Zdroj: Činoherní studio
  •  

Ústecké Činoherní studio by pro mohlo na provoz od města získat 19 300 000 korun. Počítá s tím návrh rozpočtu pro rok 2018, který radní schválili. Je to o 2,9 milionu více, než dostali letos.

Návrh rozpočtu města pro rok 2018 počítá s předpokládanými příjmy ve výši 1, 672 miliardy korun. Výdaje mají dosáhnout částky 1,899 miliardy korun. Schodek 227 milionů korun bude pokryt z rezerv.

Mezi největší výdaje rozpočtu bude patřit částka 221 milionů pro dopravní podnik, 87,9 milionu pro městskou policii nebo 50,8 milionu pro podporu sportu.

K největším investičním akcím se řadí rekonstrukce venkovního areálu plavecké haly Klíše včetně projektové dokumentace za 53,3 milionu korun, rekonstrukce budovy magistrátu – přepážkové centrum za 30 milionů korun, do rekonstrukce komunikací a dalších úprav město vloží více než 35 milionů korun. Na tzv. participační projekty, o kterých budou moci rozhodnout občané, rozpočet počítá s rezervou 5 milionů korun.

„Na návrhu rozpočtu velmi intenzivně pracujeme již od srpna. Toto je návrh, který předáváme zastupitelům k případným návrhům změn. Zastupitelům jsem posílala informace k rozpočtu s nabídkou k projednání i s výzvou, aby předložili své návrhy úprav i s tím, kde případně škrtat. Samozřejmě zájem zastupitelů očekávám. Máme čtyři týdny na diskuzi, abychom do jednání zastupitelstva doladili požadavky jednotlivých zastupitelů,“ řekla primátorka Věra Nechybová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*