Činoherní studio přichází s další premiérou

Foto: Martin Špelda
  •  

Šestou premiérou jubilejní 50. sezóny ústeckého Činoherního studia bude divadelní adaptace románu Tady je všechno ještě možné švýcarské spisovatelky Gianny Molinari v režii hostujícího Ivana Buraje, uměleckého šéfa brněnského HaDivadla. Stejnojmenná inscenace se dočká svého prvního uvedení v pátek 22. dubna. Vstupenky koupíte zde.

V hlavní roli se objeví Andrea Berecková. Ztvární mladou ženu, která odešla z města a stala se noční hlídačkou v zanikajícím průmyslovém areálu na periferii malého města. „Ten text mě zaujal hlavně proto, že žádné divadlo se neděje v bezčasí, ale vždy v nějakých konkrétních podmínkách a kontextech. Připadá mi fajn synergie toho, za jakých životních okolností člověk dělá divadlo a tento projekt chápu jako svůj osobní výsadek jinam, k jinakosti, která je pro mě důležitá,“ vysvětluje Ivan Buraj výběr látky k adaptaci. A dodává: „Ta inscenace – nebo ten text – je hodně o prozkoumávání hranic. Myslím si, že některé hranice vedou k nějaké formě entropie nebo zaslepenosti. Ale jiné hranice jsou důležité k tomu, aby bylo možné vytvářet nějakou formu diference, která může obohacovat, nebo tvořit hodnoty.“ Vedle Andrey Bereckové, která ztvární hlavní hrdinku, dostali v inscenaci herecký prostor Jan Hušek, Lukáš Černoch, Marta Vítů, Matúš Bukovčan a Jaroslav Achab Haidler.

Román Tady je všechno ještě možné vyšel v berlínském vydavatelství Aufbau Verlag v roce 2018 a hned po vydání se stal senzací a setkal se s úspěchem. Do češtiny ho přeložila Marta Eich.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*