Činoherní studio získalo cenu na prestižní soutěži

Foto: Jiří Dvořák
  •  

Obsáhlá antologie Překročit hranice / Grenzen überschreiten, kterou v září roku 2020 vydalo Činoherní studio, se umístila na třetím místě v kategorii Krásná literatura v soutěži Nejkrásnější české knihy roku 2020. Tu každý rok vyhlašuje Památník národního písemnictví. Na grafické podobě knihy pracoval ústecký kolektiv Monsters.

Překročit hranice byl tříletý projekt Činoherního studia. Ve formě scénického čtení se na studiové scéně Obejvák ve třetím patře divadla uváděli současné německojazyčné texty a to nejčastěji v české divadelní premiéře. Na inscenaci textů se podíleli studenti českých uměleckých škol – DAMU a JAMU, na překladu studenti Katedry germanistiky ústecké Univerzity J. E. Purkyně.

Studenti vysokých uměleckých škol postavili týmy, jež se skládaly z režiséra, dramaturga a scénografů, a společně s herci a profesionály z Činoherního studia po tři sezóny pracovali na inscenování textů v podobě scénických čtení. Grafické vizuály doprovázející jednotlivé inscenace zase měli ve své gesci studenti Fakulty umění a designu UJEP.  Antologie vyšla v počtu 300 výtisků a je k dispozici k prodeji v Činoherním studiu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*