Čtyři hráči ústeckých Blades zamíří na Mistrovství Evropy v italském Grossetu

  •  

Václav Šedivý, Albert Vonka, Adam Němeček a David Nový byli vybráni do kádru národního týmu ČR ve flag fotbalu, tedy bezkontaktní variantě amerického fotbalu. Tito čtyři hráči Ústí nad Labem Blades tak mají šanci zahrát si na Mistrovství Evropy v italském Grossetu.

David Nový, který se v loňské sezoně stal nejužitečnějším hráčem flagového týmu Ústí nad Labem Blades, hraje americký fotbal čtyři roky, takto velká sportovní událost ho ale čeká prvně. „Je to pro mě něco nového a velkého. Hlavně je to příležitost, která se objeví jen několikrát za život. Je to pro mě čest,“ říká ústecký hráč. Václav Šedivý se americkému fotbalu věnuje od září 2017.

„“Mistrovství Evropy nebude jednoduché, ale věřím, že se s tím s klukama popereme a budeme bojovat o výhru v každém zápase. Letošní příprava nebyla standardní, protože jsme do května měli jen online tréninky místo posilovny, ale myslím, že jsme všichni díky našemu kondičnímu trenérovi Kubovi Jirglemu připraveni dobře,“ věří Václav Šedivý, pro kterého je účast v národním týmu splněným snem a obrovskou poctou.

Blades Ústí nad Labem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*