Další háčkované chobotničky potěší miminka v ústecké nemocnici

Foto: kzcr.eu
  •  

Sto háčkovaných chobotniček spolu s dvaceti páry ponožek pro nedonošená miminka předaly zástupkyně ústeckého domu dětí a mládeže zdravotníkům neonatologické kliniky  Masarykovy nemocnice.

„Pro nedonošené novorozence mají chobotničky velký význam jak z lidského, tak medicínského hlediska. Nejenže děti zklidňují, miminka si s chapadýlky hrají a mnohem méně se personál kliniky setkává s tím, že si vytahují kanyly nebo výživové sondy. Chobotnička bývá první hračkou pro miminko po jeho narození, kterou si díky dárcům odnáší domů. Jsem ráda, že s námi klub dovedných rukou spolupracuje dlouhodobě. Jde již o jejich třetí návštěvu,“ uvedla Markéta Svobodová, hlavní sestra ústecké Masarykovy nemocnice.

Helena Svatková, vedoucí klubu dovedných rukou v ústeckém Domu dětí a mládeže doplnila, že s nápadem uháčkovat chobotničky pro novorozence přišla v loňském roce jedna ze žákyň. „Znám hlavní sestru ústecké Masarykovy nemocnice Markétou Svobodovou, oslovila jsem ji, zda by měla o háčkované hračky zájem a tak jsme se domluvily. Na internetu jsem zjistila, že chobotničky pro novorozence jsou v dnešní době žádané, vytiskla jsem návody a vznikl tento projekt. Chtěla bych tak poděkovat ústeckému magistrátu za finanční podporu, domu dětí a mládeže za poskytnutí prostor a v neposlední řadě všem členkám klubu dovedných rukou, bez kterých by nebyl projekt realizován,“ řekla Helena Svatková.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*