Další navýšení ceny za rekonstrukci plaveckého areálu na Klíši

  •  

Radní schválili další navýšení ceny za rekonstrukci venkovního plaveckého areálu v ústecké čtvrti Klíše. Celková částka za rekonstrukci se zvedla na 121,3 milionu korun. Jde už o třetí navýšení ceny za tuto rekonstrukci.

Už je to přibližně o 12,25 milionu více, než byla původní nabídka firmy Metrostav, která rekonstrukci provádí. Navíc se dělal například závlahový systém, který v původním projektu nebyl. Náklady zvedly i kvůli havárii při zkoušce bazénové technologie, která se stala koncem loňského roku.

Mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová vysvětluje, proč bylo nutné další navýšení. „Obsahem dodatku je například doplnění uzavíracích armatur a úpravy potrubí sání atrakcí pro zimní období, úpravy na strojním vybavení v čerpadlovně  včetně úprav na elektročásti a měření a regulaci. Nebo doplnění brodítka v místě vstupního schodiště od plavecké haly, stropního podhledu v prostoru občerstvení, osazení dvou pítek u bazénů,“ vyjmenovává mluvčí Macová. V těchto dnech se v areálu napouštějí bazény a testuje se technologie.

Z technických důvodů se dokončení stavby posunulo z března na začátek června. To ale vzhledem k opatřením kvůli šíření koronaviru také možné nebude.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*