Další plavající výkal v Brné, vedení areálu to nahlásilo jako vandalismus

Foto: usti-nad-labem.cz
  •  

Instalace kamerového systému začala dnes u bazénu koupaliště v Brné. Kamery mají mimo jiné dohlédnout na bezpečnost a dodržování provozního řádu návštěvníky. Opatření je součástí reakce na události posledních týdnů, kdy byly bazény znečištěny výkaly, jenže zatím nepomohly. Ve čtvrtek odpoledne tady opět někdo nakálel do bazénu s tobogánem. Jde už o pátý případ za poslední období.

„Vypuštění, vyčištění, desinfekce a opětovné napuštění bazénu přijde i na deset tisíc korun. A ještě větší to má dopad na veřejnost. Když je v areálu na dva tisíce lidí a my pro ně musíme omezit služby nebo úplně zavřít, není to příjemné,“ řekla ředitelka Městských služeb Martina Žirovnická.

Tentokrát událost vedení koupaliště ohlásilo na policii jako vandalismus. Bazén budou muset pracovníci areálu v Brné opět vypustit, vydezinfikovat a znovu napustit.

„Nemůžeme podobné chování strpět. Požaduji, aby se kromě umístění kamer posílil dohled na koupališti. Podle ustanovení provozního řádu jsou návštěvníci povinni dodržovat osobní hygienu a odpovídají za škody, které způsobí provozovateli nebo ostatním návštěvníkům. Budu proto trvat na vymáhání škod,“ zdůraznila primátorka Věra Nechybová.

Vedení ústeckých Městských služeb odmítlo nepravdivé zprávy o tom, že sociálně slabí dostávají poukázky ke vstupu na koupaliště zdarma.

„Nic takového neexistuje. Pro všechny návštěvníky bez rozdílu je vstupné podle platného ceníku,“ doplnila Martina Žirovnická.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*