Další učitelé ve vyloučené lokalitě si polepší

ilustr. obr.
  •  

Do pilotního programu Podpora pedagogických pracovníků ve vyloučených lokalitách byla nově zařazena i Základní škola a Základní umělecká škola Husova. Radní této škole schválili příspěvek ve výši 402 000 Kč na pokrytí mzdových nákladů od 1. září do 31. prosince 2018. Do projektu byla škola přiřazena ke dvěma stávajícím ZŠ Školní náměstí a ZŠ Hlavní.

„O zařazení této školy do programu rada města rozhodla na základě zprávy, kterou předložila ředitelka školy. Ze zprávy vyplývá, že se škola nachází v tzv. vyloučené lokalitě, kdy vyšší procento žáků navštěvujících jak ZŠ, tak ZUŠ, pochází ze sociálně a kulturně znevýhodněného prostředí. V obvodu školy se neustále mění nájemníci, což se projevuje i na stavu žáků ve škole. V důsledku těchto změn se během školního roku vyměnilo až 40% žáků. Zaměstnanci tak převážně pracují s žáky, jejichž motivace ke vzdělávání je velmi nízká a jednání s nimi, a jejich rodiči, je velmi obtížné,“ popisuje mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

Pilotní program Podpora pedagogických pracovníků ve školských zařízeních ve vyloučených lokalitách byl v Ústí spuštěn v roce 2017. Záměrem je podpora zřizovatele při zajišťování kvalifikovaných pedagogických zaměstnanců a při obsazování volných pozic pedagogickými pracovníky ve vybraných základních školách.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*