Další úspěch TOXI týmu

Foto, video: policie.cz
  •  

Krajský tým „TOXI“ rozkryl síť výrobců a dealerů drog. Podle policejní mluvčí Veroniky Hyšplerové se kriminalistům podařilo zjistit poznatky ke skupině pachatelů, která se zabývá nákupem a dovozem léčiva s obsahem pseudoefedrinu z Polska a následnou výrobou a prodejem pervitinu.

Třetí a poslední,zátah policisté koncem dubna, kdy zadrželi u Markvartic na Děčínsku skupinu lidí, která převážela z Polska léčiva pro následnou výrobu pervitinu. Při policejním zásahu proběhly i domovní prohlídky v Trmicích. Celkem bylo zajištěno 9,5 kilogramů léčiva na výrobu pervitinu v hodnotě 1 miliónu korun.

„Z tohoto množství by dalo vyrobit cca 2,5 kilogramů vyrobeného pervitinu v hodnotě 2,5 miliónu korun. Jedná se o zhruba 25 tisíc uživatelských dávek. Dále jsme zajistili větší množství chemických látek určených k výrobě, zejména 1 kilogram červeného fosforu, cca 0,5 kilogramu jódu a 1 kompletní varna pervitinu. Dále bylo zajištěno osobní vozidlo, finanční hotovost ve výši cca 90 000,- Kč a mobilní telefony,“ popisuje policejní mluvčí.

V současné době je podle policejní mluvčí pět osob  ve věku 27, 48, 49, 50 a 21 let stíháno pro zvlášť závažný zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými látkami a v případě uznání viny jim hrozí 8 až 12 let. Na všechny obviněné byl podán návrh na vzetí do vazby, který soudce akceptoval a obvinění byli eskortováni do vazební věznice. Celkem policisté stíhají 32 lidí, z toho 14 vazebně.

Od začátku celého případu s názvem Pajalo zajistili policisté víc než 24 kilogramů léčiv, 2 miliony korun v hotovosti nebo 2 kilogramy efedrinu.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*